Tworzymy w zgodzie z naturą i szanujemy ład urbanistyczny

New Design – pędzimy ku przyszłości

36 lat doświadczeń na rynku

Liadur minerals

Poznaj nasze nowe produkty

„Firma została założona w 2006 roku pod nazwą „Arlita” przez zespół zajmujący się dystrybucją keramzytu. Firma Arlita zajmowała się eksfoliacją, ekspandowaniem i dystrybucją lekkich kruszyw, takich jak wermikulit i perlit.
Po koncentracji kapitałowej w 2015 roku Arlita została połączona z Liadur Sp. z oo o. który koncentrował się na ekranach akustycznych.

Surowy wermikulit i perlit otrzymujemy z wielu miejsc na świecie, m.in. z Afryki, Azji, Ameryki Południowej i Europy. W Polsce rozwijamy i złuszczamy w zakładzie partnerskim. Towar dostarczamy na terenie Polski oraz innych krajów Europy. Nasi klienci docierają ze swoimi produktami do wielu krajów.”

Kermazyt

Keramzyt ogrodniczy „Zielona Doniczka” jest naturalnym, sterylnym kruszywem obojętnym chemicznie. Dzięki swojej porowatej strukturze keramzyt zapewnia dobry drenaż gleby i swobodny przepływ wody. Ziemia w połączeniu z keramzytem staje się lżejsza i lepiej napowietrzona, co ułatwia uprawę wszystkich roślin doniczkowych. Dodatkowo przyjemna brunatno-czerwona barwa kruszywa prezentuje się atrakcyjnie w otoczeniu roślin kwiatowych.

Perlit

Wermikulit posiada wysoki współczynnik wchłaniania i oddawania wody (400%). Zapewnia doskonałą regulację wilgotności, wiec rośliny doniczkowe nie wymagają czystego podlewania. Dzięki wermikulitowi ziemia w doniczce będzie dobrze napowietrzona i spulchniona, a korzenie roślin będą się szybciej i lepiej rozrastać. Jest on naturalnym biostymulatorem wzrostu roślin (zawiera tlenki takich pierwiastków jak wapń, magnez, potas, aluminium, żelazo, krzem). Obojętny chemicznie i stabilny biologicznie wermikulit można mieszać w różnych proporcjach z glebą i nawozami.

Wermikulit

Wermikulit posiada wysoki współczynnik wchłaniania i oddawania wody (400%). Zapewnia doskonałą regulację wilgotności, wiec rośliny doniczkowe nie wymagają czystego podlewania. Dzięki wermikulitowi ziemia w doniczce będzie dobrze napowietrzona i spulchniona, a korzenie roślin będą się szybciej i lepiej rozrastać. Jest on naturalnym biostymulatorem wzrostu roślin (zawiera tlenki takich pierwiastków jak wapń, magnez, potas, aluminium, żelazo, krzem). Obojętny chemicznie i stabilny biologicznie wermikulit można mieszać w różnych proporcjach z glebą i nawozami.

Jak stosować?

Dlaczego keramzyt „Zielona Doniczka”?

– uniemożliwia niepożądane mieszanie się dwóch typów podłoża
– zapewnia odpowiednie napowietrzenie gleby
– idealny do drenażu dzięki porowatej strukturze i małej
nasiąkliwości
– gwarantuje neutralność chemiczną i trwałość mechaniczną

Sposób użycia:

Najlepszy drenaż zapewnia wypełnienie keramzytem około 30% pojemności doniczki. W celu rozluźnienia gleby należy
wymieszać nią keramzyt w stosunku 1:4. Efekt dekoracyjny można uzyskać równomiernie rozprowadzając keramzyt na powierzchni ziemi w doniczce.

Dlaczego Perlit „Zielona Doniczka”?

– przyspiesza wytwarzanie korzeni roślin
– utrzymuje optymalne warunki powietrzno-wodne
– napowietrza i spulchnia ziemię
– zwiększa szybkość wzrostu roślin
– chroni korzenie roślin przed uszkodzeniem
– charakteryzuje się sterylnością i obojętnością chemiczną

Sposób użycia:

Aby uzyskać optymalne rezultaty, należy dodać do gleby od 10% do 30% Agro-perlitu „Zielona Doniczka”. Następnie
podłoże należy dobrze wymieszać.

Dlaczego wermikulit „Zielona Doniczka”?

– spulchnia i napowietrza glebę
– doskonale reguluje wilgotność gleby
– wchłania nadmiar wody i zapobiega nadmiernemu parowaniu
– wzmacnia system korzeniowy roślin
– pobudza procesy biologiczne
– utrzymuje właściwy poziom składników odżywczych
– sterylny i nieszkodliwy (wolny od pleśni i toksyn)

Sposób użycia:

Jako spulchniacz należy wymieszać wermikulit (30%) z glebą (70%). Kruszywo można mieszać i łączyć w różnych proporcjach z torfem, perlitem „Zielona Doniczka”, obornikiem i innymi nawozami.

Dlaczego warto kupić u nas?

Kupując Kermazyt, Perlit, Wermikulit u nas, zyskujesz dostęp do wysokiej jakości produktów, które są starannie produkowane przez nas jako producenta. Nasza wiedza i doświadczenie pozwalają nam kontrolować cały proces produkcji, aby zapewnić naszym klientom produkty o wysokiej jakości. Ponadto, korzystne ceny wynikające z bezpośredniego kontaktu z producentem, a także szeroka gama produktów, dostosowana do różnych zastosowań, daje naszym klientom możliwość wyboru produktu najlepiej odpowiadającego ich potrzebom. Jesteśmy też gotowi zapewnić fachową obsługę klienta, odpowiadając na wszelkie pytania i zapewniając wsparcie techniczne. Nasza terminowa i niezawodna dostawa, dzięki własnym środkom transportu i współpracy z zaufanymi firmami kurierskimi, również daje naszym klientom pewność, że otrzymają swoje zamówienie w terminie i w nienaruszonym stanie.

A

Oferujemy również produkty pod marką własną.

Korzyści z produktów pod marką własną są wielorakie. Przede wszystkim, dają one możliwość wykreowania unikalnego wizerunku marki, która może wyróżnić się na rynku spośród konkurencji. Ponadto, jako właściciel marki, masz pełną kontrolę nad procesem produkcji, co pozwala na dostosowanie produktu do specyficznych wymagań klientów. Dodatkowo, produkty pod marką własną często są bardziej opłacalne dla właściciela marki, ponieważ eliminują pośredników i związane z nimi koszty. Ostatecznie, produkty pod marką własną są dobrym sposobem na budowanie lojalności klientów, którzy mogą w pełni zaufać marce, która oferuje im produkty zgodne z ich oczekiwaniami.

Co zyskujesz?

Z

wysoką jakość produktów, ponieważ jako producent kontrolujemy cały proces produkcji

Z

fachową obsługę klienta, gotową odpowiedzieć na wszystkie pytania

Z

korzystne ceny, wynikające z bezpośredniego kontaktu z producentem

Z

korzystne ceny, wynikające z bezpośredniego kontaktu z producentem,

Z

szeroką gamę produktów, dostosowaną do różnych zastosowań

Z

terminową i niezawodną dostawę, dzięki własnym środkom transportu i współpracy z zaufanymi firmami kurierskimi